W Nisku odbyły się uroczyste obchody Święta Policji, podczas których funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nisku odebrali odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe. Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Rzeszowie reprezentował asp. szt. Tomasz Woś, Wiceprzewodniczący ZW NSZZP w Rzeszowie.
Tegoroczne obchody poprzedziła Msza Święta odprawiona w Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin w Nisku. W intencji policjantów oraz pracowników Policji modlił się kapelan niżańskiej Policji ks. kan. Ryszard Zbyrad, Proboszcz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Nisku.
Część oficjalna uroczystości odbyła się w sali kinowej Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. insp. Piotr Stępka, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Nisku, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji współpracujących z Policją oraz zaproszeni goście.
Święto Policji to jeden z najważniejszych momentów w policyjnym kalendarzu. To czas podziękowań za codzienną służbę, wręczenia awansów, odznaczeń i wyróżnień, ale także okazja do przypomnienia, jak odpowiedzialne zadania każdego dnia realizują funkcjonariusze i pracownicy Policji.
Zgromadzonych uczestników przywitał mł. insp. Rajmund Murek, Komendant Powiatowy Policji w Nisku. W swoim wystąpieniu nawiązał do setnej rocznicy utworzenia stanowiska dzielnicowego w polskiej Policji oraz do szczególnej roli dzielnicowych, którzy są najbliżej mieszkańców i ich codziennych spraw. Podziękował także policjantkom, policjantom oraz pracownikom niżańskiej komendy za trud, zaangażowanie i służbę na rzecz człowieka oraz lokalnej społeczności.
Jednym z najważniejszych punktów uroczystości było wręczenie nominacji na wyższe stopnie służbowe. W tym roku awanse otrzymało 20 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Nisku. Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Rzeszowie składa wszystkim awansowanym serdeczne gratulacje. Każdy awans jest wyrazem uznania za dotychczasową służbę, profesjonalizm, doświadczenie i codzienną odpowiedzialność.
Gratulacje kierujemy również do wszystkich odznaczonych i wyróżnionych. Odznaczenia przyznawane z okazji Święta Policji są szczególnym podziękowaniem za zaangażowanie, rzetelność oraz wkład w budowanie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu niżańskiego.
Służba w niżańskiej jednostce ma szczególne znaczenie dla lokalnej społeczności. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Nisku każdego dnia realizują zadania z zakresu prewencji, ruchu drogowego, pracy dochodzeniowo-śledczej, kryminalnej oraz dzielnicowej. To oni reagują na zagrożenia, pomagają mieszkańcom, dbają o porządek publiczny i są obecni tam, gdzie potrzebna jest szybka, odpowiedzialna i profesjonalna pomoc.
Po części oficjalnej głos zabrał insp. Piotr Stępka, który podziękował funkcjonariuszom za służbę na rzecz bezpieczeństwa lokalnego, a pracownikom Policji za ich codzienną pracę. Życzenia skierował również do emerytów policyjnych, rodzin funkcjonariuszy oraz pracowników Policji.
Ważnym elementem obchodów był także piknik zorganizowany w Niżańskim Parku Miejskim pod nazwą „Piknik z Niżańską Policją”. Wydarzenie było okazją do integracji, wspólnego świętowania oraz przybliżenia mieszkańcom specyfiki policyjnej służby. Na uczestników czekały stoiska służb mundurowych i instytucji współpracujących z Policją, pokaz sprzętu, zabawy dla dzieci oraz atrakcje dla całych rodzin.
Organizacja pikniku była możliwa dzięki wsparciu Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie oraz Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Nisku. Zaangażowanie NSZZP w tego typu inicjatywy pokazuje, że działalność związkowa to nie tylko reprezentowanie interesów funkcjonariuszy, ale również budowanie więzi, wspieranie rodzin policyjnych i wzmacnianie pozytywnego wizerunku Policji wśród mieszkańców.
Z perspektywy ZW NSZZ Policjantów w Rzeszowie pikniki rodzinne i wydarzenia integracyjne są bardzo ważnym elementem funkcjonowania policyjnego środowiska. Pozwalają spotkać się poza codzienną służbą, budują wzajemne zaufanie i pokazują, że za mundurem stoją ludzie, rodziny oraz wspólnota, która potrafi działać razem.
– Święto Policji w Nisku było okazją do złożenia podziękowań funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich codzienną służbę oraz pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Gratuluję wszystkim awansowanym, odznaczonym i wyróżnionym. Cieszy również fakt, że obchody połączono z piknikiem rodzinnym, który przy wsparciu NSZZ Policjantów stał się pięknym elementem integracji policyjnego środowiska i lokalnej społeczności – podkreślił asp. szt. Tomasz Woś, Wiceprzewodniczący ZW NSZZ Policjantów w Rzeszowie.
Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Rzeszowie składa wszystkim policjantkom, policjantom oraz pracownikom cywilnym Komendy Powiatowej Policji w Nisku serdeczne życzenia z okazji Święta Policji. Dziękujemy za codzienną służbę, odpowiedzialność i zaangażowanie. Życzymy bezpiecznych powrotów do domu, zdrowia, satysfakcji z wykonywanych zadań oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
Biuro Prasowe ZW NSZZ Policjantów w Rzeszowie


