Reprezentacja KWP w Rzeszowie najlepszą drużyną Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Nocnym Półmaratonie Piaseczyńskim

ilustracja

Reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odniosła znakomity sukces podczas Nocnego Półmaratonu Piaseczyńskiego, rozegranego w nocy z 20 na 21 czerwca 2026 roku. W ramach Mistrzostw Polski Służb Mundurowych drużyna KWP Rzeszów wywalczyła 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej, osiągając łączny czas 5:32:33. Wszyscy zawodnicy reprezentujący podkarpacką Policję są członkami NSZZ Policjantów.

Nocny Półmaraton Piaseczyński odbył się pod honorowym patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Obrony Narodowej. Głównymi organizatorami wydarzenia byli Gmina Piaseczno oraz GOSiR w Piasecznie. Bieg ukończyło 1748 uczestników, co pokazuje skalę i rangę tej imprezy sportowej.

Na starcie zameldowała się mocna reprezentacja KWP Rzeszów w składzie: sierż. szt. Jakub Burghardtmł. asp. Grzegorz Kaczmarskipost. Dominik Siwiecsierż. Kamil Gromekmł. asp. Katarzyna Burghardt oraz st. sierż. Sylwia Kufera.

W klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski Służb Mundurowych reprezentacja KWP Rzeszów zajęła 1. miejsce z łącznym czasem 5:32:33. Drugie miejsce zajęła 15 Brygada Łączności Sieradz z czasem 6:14:15, a trzecie 10 Warszawski Pułk Samochodowy z czasem 6:40:22. Dodatkowo, w klasyfikacji generalnej wszystkich drużyn biorących udział w półmaratonie, reprezentacja KWP Rzeszów wywalczyła bardzo wysokie 3. miejsce.

Bardzo dobrze nasi zawodnicy zaprezentowali się również indywidualnie. W klasyfikacji kobiet Mistrzostw Polski Służb Mundurowych mł. asp. Katarzyna Burghardt zajęła 3. miejsce, stając na podium rywalizacji mundurowej. St. sierż. Sylwia Kufera uplasowała się na 69. miejscu.

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn Mistrzostw Polski Służb Mundurowych tuż za podium znalazł się sierż. szt. Jakub Burghardt, który wywalczył 4. miejsce. Tuż za nim, na 5. miejscu, uplasował się mł. asp. Grzegorz KaczmarskiPost. Dominik Siwiec zakończył rywalizację na 9. miejscu, natomiast sierż. Kamil Gromek zajął 24. miejsce.

Tak dobre wyniki pokazują ogromny potencjał sportowy policyjnych biegaczy z Podkarpacia. To zawodnicy, którzy od wielu miesięcy regularnie potwierdzają wysoką formę w zawodach regionalnych, krajowych i policyjnych. Ich starty są dowodem konsekwencji, wytrwałości i umiejętności łączenia wymagającej służby z systematycznym treningiem.

Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Rzeszowie składa serdeczne gratulacje całej reprezentacji KWP Rzeszów. Zwycięstwo drużynowe w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych to powód do dumy dla całego garnizonu podkarpackiego oraz środowiska NSZZ Policjantów.

ZW NSZZP w Rzeszowie od lat wspiera policyjnych sportowców, promując ich osiągnięcia, pomagając w organizacji przedsięwzięć sportowych i podkreślając znaczenie aktywności fizycznej w służbie. Sport w Policji ma szczególną wartość – buduje sprawność, odporność psychiczną, dyscyplinę, charakter i umiejętność pracy zespołowej. Wszystkie te cechy są niezwykle istotne również w codziennych obowiązkach funkcjonariuszy.

W roku 100-lecia sportu w Policji takie sukcesy mają dodatkowy wymiar. Pokazują, że tradycja policyjnego sportu jest nadal żywa, a funkcjonariusze z Podkarpacia z powodzeniem reprezentują formację na najwyższym poziomie.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom reprezentacji KWP Rzeszów i życzymy kolejnych sukcesów sportowych oraz dalszej satysfakcji z reprezentowania podkarpackiej Policji i NSZZ Policjantów.

Biuro Prasowe ZW NSZZ Policjantów w Rzeszowie