Sukces policjantów OPP Poznań w Triatlonie Sztafet.

ilustracja

13 sierpnia 2017 roku, w miejscowości Kórnik pod Poznaniem odbyły się zawody z cyklu Triatlon sztafet.

Zawody polegają na tym, że każdy zespół składa się z 3 zawodników, z czego jednemu zawodnikowi z drużyny jest “dedykowana” jedna dyscyplina tj. pływanie, jazda rowerowa, bieg.
Drużyna o nazwie „Waleczne psy”, składa się policjantów-związkowców, służących w Oddziale Prewencji Policji w Poznaniu, a w tych zawodach, w kategorii Open zajęli 2 miejsce.

Zespół ten startował na dystansie ¼ IRONMAN tj. 950 metrów, który to dystans przepłynął asp. Adam Nowak, 45 kilometrów przejechał rowerem asp. sztab. Michał Wojtkowiak, a 10 kilometrów i 550 metrów przebiegł sierż. sztab. Mateusz Nowicki.

Udział w zawodach drużyny „Waleczne psy”, został finansowo wsparty przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego na wniosek Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów OPP w Poznaniu.

W tym dniu również brali udział w tych zawodach inni policyjni związkowcy z Wielkopolski, ale w konkurencji 1/10 IRONMAN. Drużyna startująca w składzie mł. asp. Milan Szwedek, st. sierż. Bartłomiej Majsnerowski i st. sierż. Damian Stachowiak zajęła 3 miejsce w kategorii Open. Natomiast sierż. sztab. Adrian Stępniak zajął trzecie miejsce indywidualnie w Triatlonie.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i liczymy na powtórzenie sukcesu w następnych zawodach, które odbędą się  3 września 2017′ w Śremie oraz 17 września 2017′ w Kościanie.