Wszystko dla polskiej Policji

ilustracja

Policjanci z WSPol zdobywcami medali na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych

W poniedziałek (7 sierpnia br.) w Los Angeles na stadionie olimpijskim rozpoczęły się XVII Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. W zawodach, w których startuje ok. 10 tys. funkcjonariuszy różnych formacji z ponad 60 krajów świata startują również policjanci z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie – podinsp. Maciej Wojciechowski oraz nadkom. Grzegorz Tomczak – wchodzący w skład Reprezentacji Komendanta Głównego Policji.

9-osobowa, bardzo mocna i utytułowana kadra kierowana przez insp. Tomasza Kubickiego oparta głównie na lekkoatletach, fantastycznie rozpoczęła zawody. W pierwszych startach nasi zawodnicy wywalczyli już 5 medali w tym 3 złote. Złote medale wywalczyli: sierż. Szymon Kulka w biegu przełajowym na 5000 m, st. sierż. Anna Ficner w biegu przełajowym na 5000 m, st. sierż. Łukasz Oślizło w biegu na 800 m. Natomiast srebrne medale zdobyli st. sierż. Anna Ficner srebro w biegu przełajowym na 5000 m oraz drużyna w składzie: kom. Adam Thiel, nadkom. Grzegorz Tomczak i podinsp. Maciej Wojciechowski w biegu przełajowym na 10000 m.

Podinsp. Maciej Wojciechowski z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zdobył kolejny, tym razem złoty medal w biathlonie podczas rozgrywanych w Los Angeles XVII Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych. Do tego krążka dołożył jeszcze srebrny – zdobyty wspólnie z nadkom. Grzegorzem Tomczakiem w klasyfikacji drużynowej. Serdecznie gratulujemy!

Podinsp. Maciej Wojciechowski oraz nadkom. Grzegorz Tomczak znakomicie zakończyli swoje występy na XVII Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych. W konkurencji biathlon funkcjonariusze z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie udowodnili innym zawodnikom z całego świata, że nie tylko potrafią biegać, ale i strzelać. Podinsp. Maciej Wojciechowski nie dał szans swoim rywalom. To on pokonał najszybciej dystans 3 mil oraz oddał znakomite 24 strzały do tarczy z odległości 25 m, tym samym zdobył złoty krążek. W dobrej dyspozycji był tego dnia drugi zawodnik reprezentujący WSPol – nadkom. Grzegorz Tomczak. Osiągnięte przez niego rezultaty pozwoliły zająć mu 5 miejsce w ogólnej klasyfikacji. Dzięki temu mógł świętować wspólnie z Maciejem srebrny medal w klasyfikacji drużynowej.