Obrzydliwy proceder ujawniania adresów polityków i dziennikarzy już od dłuższego czasu zatruwa media społecznościowe, powodując nierzadko zakłócenie miru domowego i fizyczne ataki na ludzi, których jedynym „przewinieniem” jest to, że myślą inaczej i mają odwagę to mówić, w przeciwieństwie do przeważnie ukrywających się pod nickami anonimowych barbarzyńców, pełnych nienawiści, którym rozum zastąpiła agresja – pisze Aleksandra Jakubowska na portalu wPolityce.pl w artykule zatytułowanym: „Parlamentarzysta nie jest świętą krową, a immunitet nie zapewnia bezkarności”
(…) Podawanie do publicznej wiadomości adresów i danych policjantów, którzy usiłowali wykonywać swoje obowiązki w trakcie nielegalnych demonstracji tzw. strajku kobiet przesuwa granice bezkarności owego szczucia na innych ludzi, bo zagraża po prostu bezpieczeństwu obywateli i państwa. Policja nie jest po to, by podobać się rządzącym czy opozycji, tylko by pilnować prawa i porządku, chroniąc obywateli przed wszelkiego rodzaju wykroczeniami i przestępstwami, które mogą im zagrażać. A już najbardziej podłą stroną tej „akcji” szczucia na policjantów jest to, że jej twarzą stały się wizerunki parlamentarzystów, czyli ludzi, którzy prawo stanowią i wymagają od obywateli, uchwalając sankcje w razie jego złamania, by go przestrzegali.
(…) Immunitet, z mocy Konstytucji obejmujący każdego parlamentarzystę, jest ochroną członków parlamentu przed próbami ograniczania ich niezależności, w szczególności swobody głosowania oraz wolności wypowiedzi. Nie jest jednak kevlarową osłoną, zapewniającą bezkarność i pozwalającą łamać prawo w świetle jupiterów i włączonych kamer, nawet jeżeli „wybrańcom narodu” wydaje się, że ich prawo nie obowiązuje, zwłaszcza gdy walczą w „słusznej” sprawie, ochraniając nielegalne zgromadzenia, „zadymiarzy” i skandując razem z nimi „wypier…ć”. Można mieć tylko – niestety, płonną – nadzieję, że w najbliższych wyborach usłyszą to od swoich potencjalnych wyborców.
Fot. screenshot