V Mistrzostwa Polski w Koszykówce o Puchar Komendanta Głównego Policji “Mielno 2023”

ilustracja

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Zachodniopomorskiego przy udziale Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zorganizowały w dniach 12-13 maja 2023 roku piąte już Mistrzostwa Polski Policji w Koszykówce o Puchar Komendanta Głównego Policji „Mielno 2023”.

Sportowe zmagania rozpoczęły się w piątek 12 maja br. Drogą sportowej eliminacji, w myśl zasad fair play, z gry odpadały kolejne drużyny. Mecz finałowy wyłonił zwycięzce zawodów.

I miejsce wywalczyła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i to ona wróciła z Mistrzostw z Pucharem Komendanta Głównego Policji.

II miejsce zajęła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Z kolei III miejsce wywalczyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Zawodnicy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu zajęli dobre IV miejsce.

Podczas Mistrzostw jury wyłoniło także najlepszego zawodnika, którym został policjant z KWP w Katowicach. Najlepszym królem strzelców okazał się funkcjonariusz z KWP w Bydgoszczy.

Nagrody dla zwycięzców wręczał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Przemysław Domagała, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie mł. insp. Maciej Tartas oraz Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów Marian Boguszyński.

Patronat Honorowy Mistrzostw objął Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk.

Drużyna, która zajęła II miejsce otrzymała puchar Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy woli walki, a zwycięzcom końcowego sukcesu.