Mistrzostwa Policjantów garnizonu lubelskiego w kolarstwie górskim MTB

ilustracja

18 sierpnia 2019 r. już po raz trzeci w Janowie k. Chełma odbyły się Mistrzostwa Policjantów garnizonu lubelskiego w kolarstwie górskim MTB.

Wśród ponad dwustu zawodników ścigających się w prestiżowym cyklu Maratonów Kresowych na dystansie półmaratonu 26 km udział wzięli również policjanci i policjantki reprezentujący Komendę Miejską Policji w Zamościu, Komendę Miejską Policji w Chełmie, Komendę Powiatową Policji w Krasnymstawie o raz Komisariat Policji w Terespolu.

Trasa prowadziła przez janowskie lasy. Najszybciej na mecie zameldował się tradycyjnie Radosław Wasilewski z KMP Zamość – niepokonany od pierwszego cyklu.
Kolejne miejsca wśród panów zajęli: Wojciech Mróz z KMP Chełm , Tomasz Klujewski z KP Terespol, Zbigniew Kraska z KMP Chełm oraz Zbigniew Madoń z KP Terespol.

W rywalizacji Pań zwyciężyła Monika Mazur z KMP Zamość przed Anną Kędrą z KPP Krasnystaw. W klasyfikacji drużynowej bezapelacyjnie pierwsze miejsce zajęli zawodnicy KMP Zamość, przed KMP Chełm i KP Terespol.

Zawodnicy zostali udekorowani pucharami i nagrodami rzeczowymi. Organizatorem był Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KMP w Chełmie przy wsparciu finansowym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. lubelskiego.