XII Mistrzostwa Policji w Strzelaniu

ilustracja

W dniu 18 maja 2024 r. po pięcioletniej przerwie spowodowanej pandemią oraz modernizacją kompleksu strzelnic po raz dwunasty w Szkole Policji w Katowicach odbyły się Mistrzostwa
Policji w Strzelaniu. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia. Głównym organizatorem był Komendant Szkoły Policji, a współorganizatorami Zarząd Główny NSZZ Policjantów i Zarząd Szkolny NSZZ Policjantów w Szkole Policji w Katowicach.

Do udziału w zawodach zaproszone zostały reprezentacje komend wojewódzkich i jednostek szkoleniowych Policji oraz reprezentacje innych służb mundurowych. Ogółem w mistrzostwach wzięło udział 97 osób reprezentujących 32 drużyny. Wszystkie strzelania odbywały się z odległości 25 metrów. Ponadto dla 8 najlepszych zawodników w klasyfikacji indywidualnej odbyła się konkurencja finałowa, w której do zdobycia był Puchar 25-lecia Szkoły Policji w Katowicach ufundowany przez Komendanta Szkoły. Dodatkowo Zarząd Szkolny NSZZ Policjantów ufundował trofeum „Sokole Oko” dla zawodnika, który trafi najwięcej dziesiątek w dwóch konkurencjach podstawowych.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła i zdobyła Puchar Komendanta Głównego Policji reprezentacja Szkoły Policji w Katowicach, drugie miejsce i Puchar Komendanta Szkoły Policji w Katowicach zdobyła drużyna Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach, trzecie miejsce i Puchar Zarządu Głównego NSZZ Policjantów zdobyli strzelcy Komendy Stołecznej Policji.

W klasyfikacji indywidualnej bezkonkurencyjny okazał się reprezentant Szkoły Policji w Katowicach Adam Hetman, który wynikiem 373 pkt. zdobył Puchar Komendanta Głównego Policji oraz tytuł Mistrza Policji w Strzelaniu, drugie miejsce i Puchar Komendanta Szkoły Policji w Katowicach z wynikiem 362 pkt. wywalczył Rafał Sokołowski z KWP we Wrocławiu, trzecie miejsce z wynikiem 352 pkt. zajął reprezentant KWP w Gdańsku Janusz Skosolas, który otrzymał Puchar Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

Zarówno Puchar 25-lecia Szkoły Policji w Katowicach jak i trofeum „Sokole Oko” powędrowały do świeżo upieczonego Mistrza Policji w Strzelaniu Adama Hetmana.

Puchary ufundowane przez Komendanta Głównego Policji, Komendanta Szkoły Policji w Katowicach i Zarząd Główny NSZZ Policjantów oraz nagrody ufundowane przez Zarząd Szkolny NSZZ Policjantów w Szkole Policji w Katowicach wręczyli Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Rafał Stanisławski, Kierownik Zakładu Wyszkolenia Specjalnego mł. insp. Tomasz Stechnij oraz Przewodniczący Zarządu Szkolnego NSZZ Policjantów kol. Paweł Sitko.

Zawodom towarzyszyła prezentacja firm z branży strzeleckiej, tj. sklepu myśliwsko-wędkarskiego BAŻANT z Raciborza i Centrum Szkoleń Militarno Bojowych AR z Opola, które pomogły m.in. w zakupie nagród dla uczestników zawodów, za co serdecznie dziękujemy.