XIV Halowy Turniej Piłki Nożnej o puchar ZW NSZZ Policjantów woj. kujawsko – pomorskiego ŁUCZNICZKA 2018′

ilustracja

26 lutego 2018 r. w Hali Sportowo – Widowiskowej “Łuczniczka” w Bydgoszczy rozegrany został XIV HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ o puchar Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko – pomorskiego “ŁUCZNICZKA 2018”

Organizatorem Turnieju był Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. kujawsko – pomorskiego w Bydgoszczy

Do zawodów zgłosiło się 19 zespołów reprezentujących jednostki Policji z terenu województwa kujawsko – pomorskiego oraz reprezentacja Żandarmerii Wojskowej z Bydgoszczy. W ostatniej chwili z turnieju wycofała się drużyna KPP w Tucholi.

W sportowej rywalizacji zwyciężyła drużyna Komendy Powiatowej Policji w Żninie, która w finale pokonała 2 : 1 drużynę Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.
W tzw. “małym finale” w meczu o  miejsca III – IV drużyna Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy pokonała zespół Komendy Powiatowej Policji z Inowrocławia 1 : 0.

Końcowa klasyfikacja:

• I miejsce – KPP Żnin – puchar Przewodniczącego NSZZ Policjantów woj. kujawsko – pomorskiego,
  • II miejsce – KMP Toruń – puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy,
  • III miejsce – OPP Żnin – puchar Dyrektora Allianz Gdynia,
  • IV miejsce – KPP Inowrocław – puchar Dyrektora Banku Pocztowego w Bydgoszczy,

Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Dawid Łukomski z KPP Żnin, który otrzymał nagrodę Prezesa IPA woj. kujawsko pomorskiego Jerzego Archackiego.
Najlepszym bramkarzem Turnieju został Paweł Mróz z KPP Inowrocław, który otrzymał nagrodę Mirosława Walczaka, właściciela PW Martina.

Puchary i nagrody wręczali: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Marcin Woźniak oraz Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów woj. kujawsko – pomorskiego Piotr Kujawa.

Warto podkreślić, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Zapewnili posiłek dla zawodników oraz udział profesjonalnych sędziów z PZPN Futsalu. Przy okazji organizatorzy pragną podziękować Sekretarzowi Komisji Futsalu i piłki plażowej PZPN Jarosławowi Gryckiewiczowi i Marcinowi Szkodzińskiemu – Sędziemu I Polskiej Ligii Futsalu PZPN. Obaj panowie zapewnili sprawną i fachową obsługę sędziowską turnieju oraz cenną pomoc i życzliwość czuwając w trakcie rywalizacji nad przestrzeganiem przepisów i zasad futsalu.

Trzeba przyznać, że rywalizacja była bardzo zacięta. Uczestnicy turnieju włożyli dużo serca i zaangażowania w każde spotkanie, co było widoczne na wszystkich etapach rozgrywek turniejowych. Dla zawodników nie było straconych piłek. Sportowa, zacięta walka  toczyła się na każdym metrze boiska.

Niektóre spotkania rozstrzygnięto rzutami karnymi, co przydało dramaturgii meczom a bramkarze mogli popisać się bardzo efektownymi paradami.

Turniej na żywo relacjonował tradycyjnie już, niezrównany sprawozdawca sportowy – w osobie przewodniczącego ZW – Piotra Kujawy.

Organizatorzy dziękują serdecznie Komendantowi Wojewódzkiemu Policji za zgodę na organizację kolejnego już Turnieju