Policjanci z Katowic najlepszymi biegaczami!

ilustracja

Policjanci z Katowic zdominowali III Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. W kategorii służb mundurowych mężczyzn zwyciężył sierż. Łukasz Oślizło z Komisariatu Policji III w Katowicach, który już po 30 minutach i 54 sekundach jako pierwszy przebiegł metę. Tuż za nim uplasował się st. sierż. Łukasz Hildebrand z katowickiej drogówki, który zajął drugie miejsce. W kwalifikacji kobiet służb mundurowych na drugim stopniu podium stanęła sierż. Monika Nawrat z wydziału Sztab Policji. W kategorii mężczyzn powyżej lat 40 wygrał st. asp. Bogusław Bożek.

2 maja minęła 25. rocznica tragicznej śmierci st. sierż. Marka Sienickiego, który służył w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu. Zginął na służbie, zastrzelony przez bandytów. Co roku w rocznicę jego śmierci policjanci składają kwiaty i pełnią wartę honorową pod pamiątkowym obeliskiem.

Wczoraj odbyły się III Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. O tytuł najlepszego biegacza walczyło 201 zawodników, wśród nich byli policjanci, strażnicy miejscy, strażnicy więzienni, strażacy, żołnierze i sympatycy służb mundurowych oraz cywilni sympatycy biegania. Uczestnicy biegu pokonywali wymagającą, urozmaiconą trasę biegnącą wzdłuż dolomitów na dystansie około 9 km.

• asp. sztab. Mariusz Rybacki z Wydziału Sztab Policji w Katowicach

W kwalifikacji służb mundurowych mężczyzn pierwsze miejsce zajął policjant z Komisariatu III Policji w Katowicach sierż. Łukasz Oślizło, który już po 30 minutach i 54 sekundach jako pierwszy przebiegł metę.
Drugie miejsce zajął st. sierż. Łukasz Hilderand z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, który trasę pokonał w czasie 31 minut i 54 sekund.

W kwalifikacji służb mundurowych kobiet drugie miejsce zajęła policjantka z Wydziału Sztab Policji KMP w Katowicach sierż. Monika Nawrat. Przebiegła ona metę po 40 minutach i 8 sekundach.
W kategorii wiekowej służb mundurowych powyżej lat 40 zwyciężył st. asp. Bogusław Bożek z Komisariatu Policji III w Katowicach, który przebiegł linię mety w czasie 35 minut i 45 sekund.

Drużynowo policjanci z katowickiej komendy w składzie sierż. Łukasz Oślizło, st. sierż. Łukasz Hildebrand oraz st.asp Bogusław Bożek zajęli pierwsze miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Źródło: KWP Katowice