Bytom: 3 Półmaraton Służb Mundurowych

ilustracja

Już po raz dziewiąty miłośnicy biegania wzięli udział w Bytomskim Półmaratonie. Tym razem uczestników było ponad 1 200. Wśród uczestników, którzy w regulaminowym czasie ukończyli bieg, wylosowany został samochód. W trakcie imprezy zorganizowano 3 Półmaraton Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu.

W niedzielę odbyła się jedna z największych imprez lekkoatletycznych na Śląsku, czyli 9 Bytomski Półmaraton. Jest to bieg uliczny na dystansie 21097 m, czyli połowie długości biegu maratońskiego. Poza biegiem głównym, odbyły się również biegi towarzyszące na 10,5 km, 5 km oraz Nordic Walking. Na liście startowej znaleźli się zarówno krajowi, jak i zagraniczni zawodnicy.

Po raz trzeci w historii imprezy przeprowadzono w jej trakcie Półmaraton Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu, w którym udział wziął Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu podinsp. Dariusz Dziurka. Ponadto w półmaratonie licznie uczestniczyli inni bytomscy stróże prawa.

Mundurowym zwycięzcą biegu został Krzysztof Sagan, pełniący służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu, II miejsce zajął Andrzej Guzy z Jednostki Wojskowej Agat z Gliwic, a III lokatę zajął Tomasz Guzdek z Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.

Wśród wszystkich zawodników, którzy ukończyli bieg rozlosowano nagrodę główną – osobową dacię. Każdy biegacz, który w regulaminowym czasie dotarł na metę, otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała bytomska drogówka.